Call Control Server

CUCM، هسته اصلی Collaboration می باشد. در حال حاضر نسخه 14.0 به عنوان آخرین ورژن از سوی سیسکو ارائه شده است. این محصول می تواند علاوه بر خدمات Voice سرویسهای متنوعی مانند: Video ،Messaging ،Mobility ،Web Conference و Chat را فراهم نماید. از لحاظ مقیاس پذیری این سیستم توانایی کنترل 50000 کاربر و قابلیت ارتقاء به 100000 کاربر را داراست.

این خانواده سال هاست به عنوان برترین محصول شناخته شده است.

Call Control Server

قابلیت های اصلی

  • پشتیبانی کامل از تماس های صوتی و ویدئوئی: CUCM می تواند به عنوان یک Call Control Agent برای دفاتر با اندازه متوسط، بزرگ و حتی جهانی عمل می کند.
  • Redundant Server Cluster: سرور CUCM از Redundant Server های نصب شده پشتیبانی می کند. قابلیت Clustering اطلاعات پایگاه داده اصلی (شامل اطلاعاتی نظیر شماره های داخلی و Route Plan ها) و اطلاعات Real-time را Replicate می کند. یک Cluster CUCM می تواند تا 50,000 دستگاه IP Phone که به صورت Secure یا Non-Secure با پروتکل SCCP یا SIP باشند را پشتیبانی کند.
    سیسکو برای حالت های خاص، قابلیت “Megacluster” با پشتیبانی از 100,000 دستگاه IP Phone درون یک Cluster را نیز در نظر گرفته است.
  • Intercluster and Voice Gateway Control and Communication: با اینکه یک CUCM Cluster استاندارد می تواند از حداکثر 50,000 دستگاه IP Phone پشتیبانی کند، شما می توانید Cluster های مختلف را از طریق Intercluster Trunk به یک دیگر متصل کنید. علاوه بر استفاده از Intercluster Trunk links برای اتصال Cluster خود به سایر Cluster ها، شما می توانید CUCM خود را به Voice Gateway های دیگر (همچون روتر های سیسکو) که به دیگر شبکه های صوتی (همچون PSTN یا سیستم های PBX) وصل شده اند، متصل کنید.
  • قابلیت Disaster Recovery System (DRS): این امکان که به صورت پیش فرض درون CUCM قرار دارد، به شما اجازه می دهد تا از پایگاه داده سیستم CUCM بر روی یک Secure FTP (SFTP)، Backup بگیرید.
  • Directory Service Support or Integration: شبکه های VoIP می توانند از Network User Accounts به منظورکارهای مختلف (همچون کنترل تلفن ها، Attendant Console Control و غیره) استفاده کنند. CUCM برای مدیریت User Accounts میتواند هم از پایگاه داده ی خود یا از LDAP استفاده کند.
  • افزایش امنیت: امنیت در عصر دیجیتال اولویت اصلی است. آخرین نسخه CUCM این نگرانی را برای مدیران سازمان ها مرتفع کرده و پارامترهای امنیتی را در این نسخه ارتقا داده است. این نسخه با پروتکل‌های رمزنگاری بهبودیافته و مکانیزم‌های احرازهویت پیشرفته، ارتباطات را از تهدیدات محتمل محافظت می‌کند.

Call Control Server